Nowoczesne biurka do pokoju i biura

Solidne i wygodne biurko znajdzie swoje miejsce zarówno w domu jak i w miejscu pracy. Biurko należy traktować jako mebel, ale w kategorii mebli użytkowych, co przede wszystkim oznacza, że musi ono jednocześnie łączyć w sobie wygodę użytkowania i wzornictwo przyciągające oko.
Biurka stanowią nieodłączny element biur, powierzchni roboczych, domowych gabinetów, czy pokoi dziecięcych. Trudno znaleźć dom, w którym na biurko nie ma miejsca. Szczególną popularnością cieszą się nowoczesne, niepowtarzalne biurka, które zachwycają kształtem, wykończeniem, zaskakującym połączeniem materiałów. Biorąc pod uwagę, jak wiele czasu spędzamy przy komputerze, a jednocześnie przy biurku, pokazuje jak ważny jest wybór odpowiedniego mebla.
Poniżej kilka wybranych biurek w bardziej nowoczesnym stylu a także ciekawe realizacje i pomysły na adaptację pokoju lub biura z biurkami w podobnym stylu.
1. Biurko w okleinie w dekorze dębu na ażurowych, malowanych na czarno nogach
SIGNAL BIURKO TABLO
Biurko w okleinie w dekorze dębu na ażurowych, malowanych na czarno nogach.
2. Białe biurko z MDF lakierowanego na wysoki połysk z chromowanymi nogami.
UNIQUE BIURKO ZEFIR
Białe biurko wykonane z MDF-u lakierowanego na wysoki połysk z chromowanymi nogami
Kilka inspiracji - czyli parę wnętrz i pomieszczeń jak kreatywnie wykorzystać to biurko (lub podobne) i zaaranżować pomieszczenia.
3. Nowoczesne biurko w lekkiej konstrukcji w stylu skandynawskim
MEBEL-PARTNER NOWOCZESNE BIURKO SKANDYNAWSKIE FALUN
Nowoczesne biurko w lekkiej konstrukcji w stylu skandynawskim
Inspiracje: pomieszczenia w stylu skandynawskim. Czyli idealnie pasujące miejsca na tego typu biurko.
4.Klasyczne narożne biurko łączące dekor drewna i biały MDF
MAJA-MOBEL BIURKO NAROŻNE EICHE WHITE
Klasyczne narożne biurko łączące dekor drewna i biały MDF
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze biurka?
- W pierwszej kolejności: wymiary, a więc: szerokość, głębokość blatu i wysokość. Istotną kwestią jest powierzchnia użytkowa blatu biurka, oznacza ona faktyczne miejsce robocze na blacie. Biurka często wyposażane są w dodatkowe nadstawki czy nadbudówki, co wpływa na zmniejszenie roboczej powierzchni blatu. Wysokość biurka, jest niezwykle istotna, jeśli spędzamy przy nim sporo czasu. Wysokość biurka zależy od wzrostu użytkownika, dlatego niektóre firmy mają w ofercie biurka dla dzieci z regulowaną wysokością blatu (świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy kupując meble myślą o przyszłości)
- Kształt biurka, a więc ilość miejsca jaką chcemy przeznaczyć na nowy mebel. W szerokiej ofercie u przeróżnych producentów możemy znaleźć biurka proste, biurka narożne z prostym lub ściętym pod kątem blatem. Biurka w kształcie litery „U”. Biurka które mogą funkcjonować jako wolnostojące, najczęściej wybierane do wyposażania gabinetów, w których przyjmowani są interesanci i wiele wiele innych.
- Miejsce do przechowywania. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, co i w jakich ilościach planujemy przechowywać. Biurka komputerowe, to najczęściej blat z miejscem na klawiaturę. Wiele modeli biurek ma kontenerki czy szafki zamykane na kluczyk, dokładane półki czy dostawki zwiększające miejsce do przechowywania.
- Istotną kwestia są przelotki na kable, lub rozwiązania umożliwiające wygodne prowadzenie kabli między urządzeniami elektrycznymi. Brak wycięć w blacie, czy szafkach pod biurkiem może powodować trudność z podłączeniem lampki czy drukarki bez konieczności przeciągania kabli po blacie, co oprócz nie estetycznego wyglądu, zabiera na przestrzeń roboczą.
- Rzadko zdarza się że w domowych biurach czy innych pomieszczeniach do którego biurko planujemy wstawić, nie ma listew przypodłogowych. Te elementy wykończenia podłogi mają szeroki zakres walorów estetycznych, jednak mogę stwarzać nie lada problemy, jeśli zdecydujemy się dosunąć biurko do ściany. Często podstawa konstrukcyjna biurka kończy się na równo z blatem i dosunięcie biurka nie jest możliwe lub wymaga odpowiedniego podcięcia pod listwy.
- Grubość blatu biurka jest kwestią estetyczną i wytrzymałościową. Jeśli blat biurka jest dość długi a jednocześnie nie zawiera zbyt wielu podpór w postaci nóg, czy szafki na dokumenty, warto wybierać blat grubszy. Dzięki temu mamy pewność ze z czasem blat nie będzie się wyginał. Takie zjawisko najczęściej ma miejsce w blatach wykonanych z płyty wiórowej laminowanej.
- Materiały na blaty. Elementy konstrukcyjne, fronty szafek, czy podpory blatu można zdecydowanie wykonać z dowolnego materiału, który będzie na tyle wytrzymały aby przenosić obciążenie użytkowe, ale co z blatem? Blat ma najczęściej kontakt z naszymi dłońmi, przedramieniem i łokciami, więc istotne jest aby był względnie ciepłym materiałem, a konkretnie aby przyjmował temperaturę otoczenia. Jeśli zależy nam na zdrowiu, a przy biurku spędzamy dużo czasu, to na wstępie należy odrzucić biurka w których blat jest wykonany z kamienia czy szkła.
- Konstrukcja biurka: wady konstrukcyjne, na które trzeba zwracać uwagę. Podstawowe rzeczy to wysokość biurka, wysokość i umiejscowienie szuflady na klawiaturę, odpowiednia ilość miejsca na nogi użytkownika. Warto sprawdzić wielkości szuflad – przestrzenie użytkowe oraz wysokości półek w szafkach.